تبلیغات
طرفداران هنر دوبلـــــــه و انیمیشن - رالف خرابكار
طرفداران هنر دوبلـــــــه و انیمیشن
در رابطه با موضوع دوبله و هنر و بعضی وقت ها هم چیزهایی دیگر


انیمیشن رالف خرابكار محصول شركت والت دیزنی است و به كارگردانی ریچ مور ساخته شده،این انیمیشن با فروش 150 میلیون دلاری در یازده روز اول نمایش خود ركورد فروش فیلم های كمپانی دیزنی در هفته اول نمایش را شكست،همین نشاندهنده موفقیت چشمگیر فیلم است كه دیزنی انتظار آن را نداشت.
رالف خرابكار واقعا بهترین انیمیشنی بود كه من پارسال یعنی سال2012 دیدم یعنی چه از نظر فیلمنامه چه كارگردانی همه چیش درست بود و كاملا بی نقص بود.

داستان «رالف خرابکار » قصه یک ابرقهرمان بد اخلاق و منفی بازی‌های ویدئویی به نام رالف است ،که قصد دارد تبدیل به قهرمان خوب این بازی‌ها شود،او برای این کار مجبور میشود تا به یك دختر بچه به نام ونلوپه ون شویتز كمك كند كه او هم تا حدودی مشكلات رالف را دارد، او در این دنیای بازی های كامپیوتری یك مشكل گرافیكی پیدا كرده و به همین دلیل از طرف دیگر اهالی بازیش ترد شده و رالف به این دختر بچه كمك میكند تا دوباره به بازی بازگردد و كم كم با هم رفیق میشنو خلاصه.....................

كارگردان این كار"ریچ مور" واقعا برای این فیلم فوق العاده عمل كرده بود درحالی كه این فیلم اولین تجربه كارگردانی انیمیشن بلند او بود.او كه یكی از نویسندگان این انیمیشن هم بوده،دراین انیمیشن به گویندگی هم پرداخته و به جای نقش های زنگیف و سوربیل(همون دستیار سبز پادشاه كندی)به ایفای نقش پرداخته. در این فیلم هیچ فرصتی نبوده كه ریچ مور  برای ساختن صحنه های جالب و بامزه و خنده دار از دست بدهد.
 ولی واقعا كارش درست بود. به افتخارش بزن دست قشنگرو

توی این انیمیشن یكم  رشته های استودیو پیكساری دیده میشه كه اینو میشه یكی ازدلایل موفقیت این انیمیشن به حساب اورد و احتمالا علت این،حضور جان لستر/john lasseter در بین سازندگان این انیمیشن باشد.جان لستر یكی از افراد مهم و كلیدی استودیو پیكسار است كه تا به امروز در ساخت همه ی انیمیشن های پیكسار  حضور داشته و در بسیاریشون هم به كارگردانی پرداخته.

رالف خرابكار جزء نامزدای اسكار هم بود كه متاسفانه نتونست جایزه رو ببره،درواقع خیلیا رقابت اسكار امسال بیشتر بین دوانیمیشن رالف خرابكار و دلیر یا همون BRAVE میدونستن و بقیه ی نامزدا خیلی شانسی برای برنده شدن نداشتن.من به شخصه دوست داشتم رالف اسكارو ببره ولی خوب نشد ،BRAVE هم انتخاب بدی نبود.

در این انیمیشن گویندگانی چون جان سی رایلی/ JOHN C.REILLY در نقش رالف ،جك مك برایر/JACK McBRAYER در نقش فلیكس ،سارا سیلورمن/SARAH SILVERMAN در نقش ونلوپه و جین لینچ/JANE LYNCH در نقش زن جنگجو گویندگی كردند.
من از گویندگی سارا سیلورمن خیلی خوشم اومد هم بامزه بود و صدا به نقش میومد و هم بازی نقشو خوب اجرا كرده بود.

به گفته دیزنی قسمت دوم انیمیشن رالف خرابكار هم قراره كه ساخته بشه ،البته هنوز معلوم نیست رالف خرابكار2 چه زمانی وارد مرحله تولید شود ولی احتمالا تابستان سال2015 اكران شود.دیزنی از فیل جانسون و جنیفر لی كه نویسندگان فیلمنامه قسمت اول بوده اند دعوت به همكاری برای نگارش قسمت دوم رالف كرده و صداپیشگان اصلی فیلم كه در پاراگراف بالا بهشون اشاره كردم هم قراره در قسمت دوم رالف خرابكار با دیزنی همكاری كنند ولی هنوز معلوم نیست كه ریچ مور كارگردان قسمت اول هم كارگردانی قسمت دوم رابر عهده دارد یا نه.

من آدم بدیم و این خوبه،من هیچ وقت آدم خوبی نمیشم و این بد نیست،هیچكس نیست كه بخوام مثل اون باشم جز خودم
این جمله ایه كه رالف در اخرای فیلم درحالی كه داره به سمت مرگ شیرجه میزنه تا دوستشو نجات بده میگه، واقعا صحنه ی تاثیر گذاریه.

در اخر هم باید بگم این انیمیشنو حتما ببینید و از دست ندینش،مطمئن باشین پشیمون نمیشینبرچسب ها: wreck-it ralph، رالف خرابكار، رالف ویرانگر، ریچ مور، جان لستر،
نوشته شده در تاریخ جمعه 11 اسفند 1391 توسط محمد عزیزیان