تبلیغات
طرفداران هنر دوبلـــــــه و انیمیشن - تریلر
طرفداران هنر دوبلـــــــه و انیمیشن
در رابطه با موضوع دوبله و هنر و بعضی وقت ها هم چیزهایی دیگر
این پست راجب  تریلر هست ومیخوام با این موضوع جالب اشناتون كنم البته یه تریلر داریم كه به معنی كامیون باری وتریلیه كه احتمالا توی تابلوهای راهنمایی رانندگی دیدین كه مثلا نوشته "عبور كامیون وتریلر ممنوع"،این پست راجب این تریلرنیست.
یه تریلر داریم كه به معنی تیزر و انونس فیلمه كه این پست راجب اونم نیست
اما یه تریلر داریم كه با ت دسته دار نوشته میشه (طریلر) كـــه....................................به اونم كاری نداریم خلاصه بگم كه نزدیك هشتادوپنج تا تریلر داریم ولی فعلا تو این پست با شصت ونهمیش كار داریم كه به معنی یه ژانرسینماییه پس :
بـــــــــروبـــــــریـــــــم...........

تریلر (به انگلیسی: Thriller)‏ ژانری در ادبیات، فیلم و تلویزیون است که در آن از تعلیق، کشش و هیجان به عنوان عناصر اصلی استفاده میشود. این ژانر در زیر رده ژانرهای رازآلود و جنایی محسوب می‌شود . تریلر ژانری است كه از اول فیلم سوال یا معمایی درذهن بیننده ایجاد میشود كه داستان فیلم حول جواب این سوال میچرخد و تا لحظه های اخر فیلم این سوال در ذهن بیننده می ماند و سپس پاسخ برملا میشود وبیننده را شگفت زده میكند.
اساس فیلم های این ژانر را هیجان تشکیل می دهد.آن هم هیجانی که در تمام طول فیلم وجود دارد و نه فقط به زور جا داده شده. گفتنی است که تریلر با ژانر جنایی و پررمز وراز نیز تشابهات بسیاری دارد،که بر اساس طول هیجان و نوع داستانها دوباره این دو ژانراز هم جدا می شوند.
در تریلر قهرمان باید در مقابل خشونت روحی یا فیزیکی رقیب خود مقاومت کند و بر او پیروز شود.در صورتی که در ژانر جنایی این چنین نیست و معمولا حل و فصل جنایت اتفاق افتاده اوج فیلم(داستان) است.حال آنکه در تریلر پیروزی حاصل از حل جنایت که راه نجات قهرمان و دیگران از آن مخمصه است نقطه ی اوج را تشکیل می دهد.
در ژانر تریلر رسم بر آن است که  ارزش زیادی به شرح داستان داده می شود.چنانكه این وزنه بیشتر به شخصیت ها و درونیات روحی و روانی آنها داده میشود در این موارد اغلب درگیری احساسی بین چندید شخصیت و یا یک درگیری در درون یک شخصیت و تقابل اینها یا هم داستان را به پیش می برد.
تریلرحرکتی شبیه به ترن هوایی شهر بازی دارد، اوج گرفتن ها،فرودهای ناگهانی و وقفه های کوتاه، و پیش بینی فزاینده ای که ما را به یک نتیجه نفس گیر می رساند.شکل دادن به این تجربه هیجان انگیز مستلزم قرار دادن قهرمان در معرض خطری بزرگ است که به تدریج بد و بدتر می شود.
  (تو خط اول گفتم درتریلر از تعلیق،كشش و هیجان به عنوان عناصراصلی استفاده میشود.)
تعلیق به این دلیل شکل می گیرد که ما سرنوشت قهرمان را پیش بینی می کنیم،اما در عین حال نمی دانیم عاقبت کار به کجا ختم  می شود.در فیلم های تریلر ، داستان گو می تواند با قرار دادن دو تعقیب و گریز مجزا در مسیر تلاقی با هم ، تعلیق ایجاد کند.
درخشان‌ترین نمونه‌های این فیلم‌ها ساخته‌های آلفرد هیچکاک بوده‌است.

از فیلمهای دراین ژانر میتوان به The Tourist(جهانگرد)با بازی انجلیناجولی وجانی دپ,Spy Game,Hanna, Unknown,(ناشناخته)وThe Machinist,پارك ژوراسیك ساخته استیون اسپیلبرگ,zero dark thirtyمحصول     2012 و هزاران فیلم دیگر نام برد.
برچسب ها: ژانرتریلر، تریلر،
دنبالک ها: 1، 2، 3،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 فروردین 1392 توسط محمد عزیزیان