طرفداران هنر دوبلـــــــه و انیمیشن
در رابطه با موضوع دوبله و هنر و بعضی وقت ها هم چیزهایی دیگر
سلام
تو این پست همونطورکه از وجناتش معلومه،مشخصه که راجب چی هست.
برای من مدتی سوال بود که تهیه کننده فیلم دقیقا چیکارمیکنه. میدونستم که کار کلیش تامین سرمایه فیلم و این حرفاست ولی میخواستم بدونم دقیقا چه کارای دیگه ای انجام میده حالا برای شما هم این مطلبو گذاشتم شاید براتون جالب باشه،درضمن به اطلاعاتتونم افزوده میشه
.

تهیه‌کنندهٔ (producer)فیلم کسی است که شرایط را برای درست کردن فیلم‌ فراهم می‌کند. راه‌اندازی، هماهنگ‌سازی، رسیدگی و کنترل کارهایی از جمله جمع‌آوری پول مورد نیاز، به‌کارگیری افراد کلیدی (یعنی انتخاب کارگردان وبقیه عوامل حیاتی فیلم)و این‌گونه کارها بر عهدهٔ تهیه‌کننده‌است. تهیه‌کننده در تمام مراحل فرآیند فیلم‌سازی و برنامه سازی از توسعه تا تکمیل پروژه، نقش دارد.

در فرایند برنامه سازی رادیویی و تلویزیونی ، کلیدی ترین نقش را تهیه کننده اجرا می کند بر خلاف فیلم سازی سینمایی و تلویزیونی که در آن وظیفه ی مهم تشکیل فرم و ساختار فیلم اساسا متکی به دانش و خلاقیت کارگردان است .

در نیمهٔ نخست قرن بیستم، تهیه‌کنندگان می‌بایست ادارهٔ کنترل هنری فیلم را هم انجام می‌دادند. در ایالات متحده با کنار گذاشتن دستگاه استودیویی هالیوود در دههٔ ۱۹۵۰، کنترل هنری کار بر عهدهٔ دستیاران کارگردان گذاشته شد.


این قسمت مخصوص تهیه کننده های فیلمای تلویزیونیه:

تهیه‌کننده تلویزیونی نقش اولیهٔ کنترل تمام جنبه‌های تولید را به عهده دارد، از ایده اولیه برنامهٔ تلویزیونی گرفته تا استخدام بازیگر و نظارت بر فیلم‌برداری و نظارت بر درستی مطالب محتوای برنامه. اغلب تهیه‌کننده است که مسئول کیفیت برنامه محسوب می‌شود و بقا و دوام برنامه تلویزیونی به کار او بستگی دارد، البته نقش تهیه‌کننده از یک برنامه به برنامه دیگر، یا از یک سازمان به سازمان دیگر، فرق می‌کند و کم و زیاد می‌شود. بعضی از تهیه‌کننده‌ها بیشتر نقش اجرایی، یا مدیر عامل، را به عهده می‌گیرند. این عده فکر برنامه‌های جدید را می‌پرورانند و آن را متناسب با شبکهٔ خاص تنظیم می‌کنند. بعد از آن که شبکه مورد نظر ایده آن‌ها را پذیرفت، آن‌ها متمرکز می‌شوند بر جنبه‌های اقتصادی کار، مثل بودجه‌ریزی و قرارداد. سایر تهیه‌کنندگان با کار روزمره تولید درگیر می‌شوند، و در کارهایی مثل نوشتن فیلم‌نامه، طراحی صحنه، انتخاب بازیگر، و حتی کارگردانی هم شرکت می‌کنند.

تعطیلات به کام..............حالشو ببرید
فقط تو تابستون زیاد تواینترنت نچرخین که سرتون گیج میرهدنبالک ها: منبع،
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 خرداد 1392 توسط محمد عزیزیان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic